درباره ما تلگرام اینستاگرام تماس با ما
به بنکداری آی تی زر خوش آمدید. ثبت نام کنید
مجموع تعداد فی وزن نام

تخفیف : 0 تومان

مجموع وزن : x

مجموع قیمت : 0 تومان

مالیات بر ارزش افزوده

روش محاسبه ارزش افزوده بر روی محصولات طلا و جواهر :


 بعد از محاسبه کامل قیمت طلا و جواهر 9% مالیات به آن افزوده میشود.


در خصوص شایعاتی که در شبکه های مجازی در این مدت نقل محافل بوده ، که مالیات بر ارزش افزوده باید بر  اجرت محاسبه شود و یا طلا و جواهرفروشان در قبال عدم صدور فاکتور می توانند مالیات بر ارزش افزوده را از مشتری نگیرند.
اینها شایعاتی هستند که بدون تفکر و تامل نشر یافته و مسیر خود را بین مردم گشوده  اند.و صحت ندارند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تغییر فرهنگ مصرفی طلا در کشور، رکود اقتصادی و اخذ مالیات بر ارزش افزوده از اصل کالای نهایی را از مسائل اصلی این صنف اعلام کرد .

قائم مقام سازمان امور مالیاتی، نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 95 را 9 درصد اعلام کرد و گفت: این نرخ در لایحه بودجه 95 تغییری نخواهد کرد.

قاسم پناهی با اعلام اینکه نرخ مالیات بر ارزش افزوده در لایحه بودجه سال 95 نسبت به لایحه بودجه سال 94 تغییری نخواهد کرد، افزود: سازمان امور مالیاتی با توجه به این امر پیشنهادی تاکنون در این زمینه ارائه نکرده است.
قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 94 به میزان 9 درصد است که در سال 95 هم 9 درصد خواهد بود و هیچ بحثی درباره تغییر این نرخ مطرح نیست.نرخ مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از تکالیف قانونی هر سال تعیین می‌شود و دولت طی چند سال گذشته این نرخ را اعلام کرده است و براساس قانون برنامه، ھر سال یک درصد به نرخ مالیات بر ارزش افزوده اضافه شد. میزان افزایش مالیات بر ارزش افزوده در 93 به میزان 2 درصد افزایش پیدا کرد.با توجه به احکام مقرر در تبصره 2 ماده 117 قانون برنامه پنجم توسعه و بند (ط) تبصره 9 قانون بودجه سال 1393 کل کشور نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 93 رقم 8 درصد بود و این رقم در سال 94 با یک درصد افزایش به 9 درصد رسید.براساس قانون برنامه پنجم توسعه، دولت مکلف بود نرخ مالیات برارزش افزوده را از سال اول برنامه سالیانه یک واحد درصد اضافه نماید به گونه ای که در پایان برنامه به 8 درصد برسد.دولت برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، هر ساله تعدادی از فروشندگان و اصناف را مشمول مالیات می کرد که البته مقاومت هایی نیز هر ساله از سوی کسبه برای عدم مشمول شدن بر این نوع مالیات صورت می گرفت و پاسخ سازمان مالیاتی به این مشمولان این بود که مالیات بر ارزش افزوده در نهایت از مصرف کنندگان اخذ می شود.